Historia

Klub Sportowy "Wicher" Sadowne został utworzony 22 lutego 2009r. lecz tradycjami i nazwą nawiązuje do powstałego w 1956r. w Sadownem KS-u "Wicher". Pamięć o tamtym Klubie zachowała się i nawet w ostatnich latach, gdy graliśmy bez nazwy, kibice zagrzewali nas skandując : "Do boju Wicher". W 1956 r. Prezesem Klubu został Profesor LO Mieczysław Chmielewski, który m.in. trenował LZS, a na przełomie lat 70/80 ub. wieku występujący w rozgrywkach OZPN Siedlce LKS "Silikaty" Sadowne.
Profesor Chmielewski wraz z żoną Haliną, a później także Profesorem Jerzym Paruszkiewiczem przez ponad 30 lat sprawiali, że sportowcy z Sadownego wygrywali zawody wojewódzkie, a nawet zajmowali czołowe miejsca w imprezach ogólnopolskich i międzynarodowych w takich dyscyplinach jak lekkaatletyka, gimnastyka artystyczna, biegi przełajowe, biegi narciarskie, strzelectwo, trójbój obronny czy biathlon.
Teraz nadszedł czas, by piłka nożna spróbowała dorównać wspaniałej tradycji.
Przez ostatnie kilka lat jako nieformalna drużyna "Sadowne" organizowaliśmy turnieje piłkarskie, graliśmy z powodzeniem w Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej prowadzonej przez MOSiR w Ostrowi Maz., zajmowaliśmy czołowe miejsca w Turniejach W Łochowie, Stoczku, Małkini i Broku. Kilku piłkarzy od dwóch sezonów kopało w "Liwii" Łochów i "Błękitnych " Stoczek..
Podobnie było z naszymi siatkarzami, którzy ostatnio startując w Lidze Piłki siatkowej w Ostrowi Maz. zajęli 3 m-ce na 10 grających ekip. Wszystko to osiągnęliśmy bez formalnych treningów i trenerów.
Uznaliśmy, że nadszedł czas na własny Klub. Na razie funkcjonują w nim dwie sekcje: piłki nożnej i siatkowej. Zamierzamy od jesieni wystartować w klasie "B" rozgrywek OZPN-u Siedlce.

Wiadomości (utwórz nową)